ساخت ۳ لپ تاپ و یک تبلت کروم بوک مخصوص دانشجویان

یک شرکت تولید کننده لپ تاپ، در نمایشگاه محصولات مصرفی الکترونیکی ۲۰۱۹ سه لپ تاپ و یک تبلت کروم بوک به نمایش می گذارد. این دستگاه ها برای دانشجویان ساخته شده اند. مجموعه لپ تاپ های Education Series ایسوس  شامل دو کروم بوک ۱۱.۶ اینچی که یکی از آنها کانورتیبل است. همچنین یک لپ تاپ ۱۴.۶ اینچی و تبلتی  ۹.۷ اینچی و قدرتمند است. به گفته این شرکت کروم بوک های مخصوص دانشجویان طوری طراحی شده که لبه های آن از مواد قدرتمند و لاستیکی ساخته شده که هنگام افتادن از دستگاه محافظت می کنند.

این لپ تاپ ها مجهز به کیبورد ضد آب هستند. تبلت نیز قابی نرم و لاستیکی دارد که بهتر می توان آن را در دست نگه داشت. همچنین ضخامت آن فقط ۱۰ میلی متر است. هر دو کروم بوک  ۱۱.۶ اینچی مجهز به پردازشگرهای Interl Celeron هستند. مدلC۲۰۴  مجهز به Celeron N۴۰۰۰ و مدل C۲۱۴ مجهز به پردازشگر N۴۰۰۰ یاN۴۱۰۰  است. هر دوی آنها مجهز به گرافیک HD۶۰۰ هستند. C۲۰۴ دارای حافظه ۳۲ گیگاباتی و RAM ۴ گیگاباتی است. اما C۲۱۴ با حافظه داخلی ۶۴ گیگابایت و  ۸ گیگابایتRAMعرضه می شود. هر دو دستگاه مجهز به وای فای و بلوتوث هستند.  علاوه بر آن هرد ودارای وب کم HD نیز هستند اما با توجه به ماهیت متغیرC۲۱۴ دوربین ۵یا ۸ مگا پیکسلی برای وضعیت تبلت آن در نظر گرفته شده است.

کروم بوک C۴۰۳ نیز یک لپ تاپ ۱۴ اینچی با درخشندگی ۲۲۰nit و صفحه غیر لمسی است که در آن از پردازشگرهایCeleron  N۳۳۵۰ استفاده شده است. گرافیک آن HD ۵۰است. همچنین RAM دستگاه ۴ گیگابایت است. علاوه بر این لپ تاپ ها، نخستین تبلت کروم بوک ایسوس نیز عرضه می شود. این تبلت شامل دو هستهCortex A۷۲ و چهار هسته کورتکس A۵۳، گرافیک Mali است که از ۴ گیگابایت RAM و ۳۲ گیگابایت  حافظه پشتیبانی می کند. این تبلت ۹.۷ اینچی وب کم ۲ مگاپیکسلی HD در قسمت جلو دارد. دوربین پشتی دستگاه نیز ۵ مگا پیکسلی است. همچنین مجهز به پورت یو اس بی سی است.

 البته تاریخ عرضه این دستگاه ها هنوز اعلام نشده است.

منبع خبر: خبرگزاری مهر